
Danas je Saboru predsjednik Demokrata Mirando Mrsić bio oštriji nego inače prema glavnom državnom inspektoru Andriji Mikuliću, a ponovno je pozvao premijera Plenkovića i ministricu Divjak da javnosti odgovore zašto ignoriraju svojevolju koju Mikulić provodi u Studentskom centru Zagreb.
“Izbori su pa smo svjedočili objavi neimenovanog izvora iz HDZ-a koji je u medije pustio priču i sličice iz lova na veprove u kojemu je jedan od glavnih “pucača” bio glavni državni inspektor Andrija Mikulić.
U seriji afera u koje je uključeno ime Andrije Mikulića slijedio je slučaj sa zapošljavanjem supruge glavnog državnog inspektora u državnu tvrtku Pružne građevine, u kojoj je prvi čovjek njegov veliki prijatelj i stranački kolega iz gradskog HDZ-a, Pere Semren.
Ali ni to nije bio kraj aferama glavnog državnog inspektora. Prisjetite se samo zapošljavanja kadrova Andrije Mikulića u Zagrebačkoj plinari, pa Zagrebačkim grobljima. A tek popunjavanje imovinske kartice?! Čovjek se za neznanje opravdavao gotovo u stilu stranačkog kolege Lovre Kuščevića
A prava se Pandorina kutija otvorila prijavama radnica, radnika i studentica, studenata o zbivanjima u zagrebačkom Studentskom centru koji je postao filijala zagrebačke organizacije HDZ-a s Peščenice. O ovome sam problemu otvoreno govorio nekoliko puta, a sve su prenijeli svi vodeći hrvatski mediji.
Evo maloga repetitorija o temi pod nazivom: Andrija Mikulić – hodajuća afera iz HDZ-ove kuhinje.
Kako je glavni državni inspektor okupirao SC u Zagrebu?
Ponovo pozivam predsjednika HDZ-a i ministricu znanosti i obrazovanja da se uključe u raščišćavanje mulja SC-a. Niti ministrica niti predsjednik Vlade nisu odgovorili na otvoreno pismo Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu u kojemu studenti ukazuju na loše vođenje i neodrživo stanje u SC-u.
HDZ je veliki i glomazni represivni aparat kakav je Državni inspektorat umjesto neovisnoj i stručnoj osobi s iskustvom, isporučio u ruke nestručnoj, neprikladnoj i aferama opterećenoj, visokopozicioniranoj stranačkoj osobi. Andrija Mikulić je sve ono što glavni državni inspektor ne bi smio biti. Ovakav Državni inspektorat nije osnovan da bolje radi, nego da zbrine na stotine HDZ-ovaca.
Glavni državni inspektor Andrija Mikulić je najbolje zaštitno lice HDZ-a, stranke čiji je i nesuđeni predsjednik Davor Stier više puta rekao da je glavni problem HDZ-a nepotizam i korupcija. A postavljanjem, a sada i zadržavanje Andrije Mikulića i nakon ove serije afera, Andrej Plenković pokazuje što za njega znači Vjerodostojno! HDZ je pod Plenkovićem ostao vjeran svom putu korupcije i nepotizma.
Borba za bolju Hrvatsku je borba protiv korupcije i nepotizma. Nema bolje Hrvatske sve dok likovi poput Andrije Mikulića mogu biti u politici.”
